logotyp trak taśmowy

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, aby poznać szczegóły atrakcyjnych promocji!

Wymiana piły

Udostępnij ten post

Pamiętaj, by przed przystąpieniem do wszelkich prac konserwacyjnych, najpierw wyłączyć prąd w maszynie!

W celu wymiany piły w pilarce SAM MK 2006, zacznij od zmniejszenia ciśnienia tak by manometr wskazywał zero. Zrobisz to za pomocą śruby umiejscowionej za  panelem sterowniczym.

Po spadku ciśnienia do zera, koło na którym umiejscowiona jest piła wraz z profilem, przesuną się w kierunku osi maszyny. 

Możesz teraz podnieść osłony kół. Koniecznie użyj rękawic roboczych! Delikatnie obracając koło jednocześnie powoli zsuwaj taśmę tnącą. Po zdjęciu piły odłóż ją w miejsce, które zapewni Ci bezpieczeństwo podczas dalszych prac.

Załóż powoli nową taśmę tnącą na koła. Napnij piłę do ciśnienia około 100 bar i wykonaj ręcznie kilka obrotów w celu naprowadzenia piły na swoją pozycję. 

Teraz zamknij z powrotem osłony i upewnij się, że wszystkie podzespoły tnące są dobrze ustawione (rolki i koła). Sprawdź, czy piła nie zachodzi na pogrubione, tylne części rolek. 

Przed uruchomieniem maszyny napnij piłę do zalecanego ciśnienia roboczego 200 bar. 

Pamiętaj, że pierwsze cięcie nową piłą, zaraz po jej napięciu, może spowodować zmianę  ciśnienia napięcia piły. Jeżeli tak się stanie, napnij ją ponownie do wartości 200 bar.

Więcej postów

Trak taśmowy do cięcia materiałów piła taśmowa

Trak taśmowy nie tylko do drewna?

𝐍𝐚𝐬𝐳 𝐭𝐫𝐚𝐤 𝐦𝐚 𝐰𝐢𝐞𝐥𝐞 𝐳𝐚𝐬𝐭𝐨𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧́. Wielu z naszych klientów dodaje https://traktasmowy.pl/wp-content/uploads/sites/3/2021/10/DSC00152-scaled-2.jpg.crisswood.com/wp-content/uploads/sites/3/2022/12/313177308_494846569333424_6844238031286395049_n-1.jpg taśmowy do swojego procesu produkcyjnego. Z każdym kolejnym przesłanym przez Was zdjęciem, coraz częściej

Świąteczna promocja trak taśmowy

Świąteczna promocja na trak taśmowy!

𝐀 𝐜𝐳𝐲 𝐭𝐲 𝐰𝐲𝐬ł𝐚ł𝐞𝐬́ 𝐣𝐮𝐳̇ 𝐬𝐰𝐨́𝐣 𝐥𝐢𝐬𝐭 𝐝𝐨 𝐒́𝐰𝐢𝐞̨𝐭𝐞𝐠𝐨 𝐌𝐢𝐤𝐨ł𝐚𝐣𝐚? 𝐓𝐞𝐫𝐚𝐳 𝐣𝐮𝐳̇ 𝐰𝐢𝐞𝐬𝐳 𝐨 𝐜𝐨 𝐰 𝐧𝐢𝐦 𝐩𝐨𝐩𝐫𝐨𝐬𝐢𝐜́ Wielkimi krokami nadchodzi nasza świąteczna 𝐩𝐫𝐨𝐦𝐨𝐜𝐣𝐚 -𝟔%

Czy chcesz poznać nasze ceny?

To potrwa dosłownie moment