logotyp trak taśmowy

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, aby poznać szczegóły atrakcyjnych promocji!

Instalacja elektryczna i podłoże pod pilarkę

Udostępnij ten post

Jeszcze przed przystąpieniem do montażu maszyny, upewnij się, że instalacja elektryczna, do której pilarka będzie podłączona, posiada zalecane natężenie prądu elektrycznego wynoszące 32 ampery. Obecnie większość gospodarstw domowych wyposażona jest w taką właśnie instalację, jednak jeżeli korzystasz ze starszego jej typu i podczas użytkowania maszyny wystąpią jakieś problemy, powinieneś w pierwszej kolejności skorzystać z mechanizmu płynnego rozruchu, wbudowanego w panel sterowniczy pilarki. Zastosowanie mechanizmu pozwala na uruchomienie maszyny na słabszym obwodzie elektrycznym. Gdy już upewnisz się co do posiadanego natężenia prądu w instalacji elektrycznej, przygotuj gniazdo do podłączenia pilarki. Zakupiony przez Ciebie model korzysta z pięciobolcowego gniazda siłowego:

Zadbaj więc o to, aby wejście, do którego podłączysz kabel, posiadało pięć otworów.

Po sprawdzeniu instalacji elektrycznej oraz przygotowaniu kabla do podłączenia maszyny powinieneś zająć się miejscem, gdzie umieścisz pilarkę i będziesz na niej pracować. Powinno ono być równe, płaskie i stabilne. Idealnym rozwiązaniem jest wylanie betonowej posadzki, jako podstawy do osadzenia pilarki. Szerokość takiej wylewki powinna być metr większa od szerokości torów, natomiast jej długość, metr dłuższa od jego długości, czyli w przypadku jeżeli zakupiłeś standardową wersję maszyny o wymiarach torów 1,2×6 metra, posadzka powinna mieć wymiary 2,2×7 metrów. Upewnij się również, że maszyna nie będzie stale narażona na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych tj. deszcz lub śnieg. Najlepszym wyjściem jest zadaszenie przynajmniej części operacyjnej pilarki, piły wraz z panelem sterowniczym, w przypadku jeżeli maszyna nie będzie stała wewnątrz budynku. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu pilarka nie może być zadaszona, pamiętaj, aby pozostała przykryta folią lub plandeką w przypadku np. intensywnych opadów deszczu, śniegu lub gradu.

Więcej postów

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego to częsty obiekt pytań na grupach tematycznych związanych z przemysłem drzewnym. Powód jest oczywisty. Rolka jest elementem który znacząco wpływa

Czy chcesz poznać nasze ceny?

To potrwa dosłownie moment

Trak Taśmowy E Big Sam przecieranie cięcie drewna wielka średnica kłody
Cookie Consent with Real Cookie Banner