logotyp trak taśmowy

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, aby poznać szczegóły atrakcyjnych promocji!

Jak przygotować stanowisko pracy – trak taśmowy

Udostępnij ten post

Stanowisko pracy z trakiem taśmowym

Raz na jakiś czas otrzymujemy od was w wiadomościach pytanie, jak najlepiej przygotować stanowisko pracy dla naszego Traka Taśmowego. Posłużymy się tutaj przykładem naszego klienta, który niedawno zakupił u nas maszynę E SAM MK z elektrycznym posuwem.

Pierwsze z załączonych zdjęć przedstawia prawidłowo rozłożone tory, umiejscowione na równej powierzchni. Jest to bardzo ważne, aby trak podczas cięcia znajdował się na równym poziomie, gdyż ma to wpływ na poprawność wykonywanego cięcia. Poprawne położenie ułatwia nam ustawianie podzespołów tnących maszyny. Zalecanym przez nas rozwiązaniem jest betonowa wylewka.

trak taśmowy, tory

Przestrzeń

Kolejną rzeczą do sprawdzenia jest to, czy w okół naszego Traka taśmowego, znajdować się będzie wystarczająco dużo wolnej przestrzeni na swobodne przemieszczanie się, transport materiału ciętego oraz oczywiście pracę maszyny i naszą. Od tej przestrzeni zależeć będzie nasza efektywność, ale i przede wszystkim bezpieczeństwo.

Zadaszenie

Następny element, o którym wspomnimy nie jest wymagany, aczkolwiek wskazany dla jak najlepszego długoterminowego stanu technicznego naszej maszyny. Mowa tutaj o zadaszeniu znajdującym się nad stanowiskiem pracy. Zadaszenie chroni naszą maszynę przed warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo to również i my nie będziemy musieli moknąć podczas pracy w gorszą pogodę. Pamiętajmy jednak przy planowaniu zadaszenia, aby nie utrudniało ono załadunku drewna na naszego traka.

trak taśmowy, stanowisko pracy

Powyższe zdjęcia przedstawiają stanowisko pracy jednego z naszych klientów. Jeśli jesteś osobą posiadającą swój własny trak taśmowy, to gorąco namawiamy Cię do przesłania zdjęć twojego miejsca pracy w sekcji komentarzy. Pochwalcie się jakie rozwiązania zastosowaliście u siebie i dajcie znać jak się sprawdzają.

Pozdrawiamy,
zespoł https://traktasmowy.pl/

Więcej postów

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego to częsty obiekt pytań na grupach tematycznych związanych z przemysłem drzewnym. Powód jest oczywisty. Rolka jest elementem który znacząco wpływa

Czy chcesz poznać nasze ceny?

To potrwa dosłownie moment

Trak Taśmowy E Big Sam przecieranie cięcie drewna wielka średnica kłody
Cookie Consent with Real Cookie Banner