logotyp trak taśmowy

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, aby poznać szczegóły atrakcyjnych promocji!

Trak taśmowy vs Piła Łańcuchowa – co wybrać?

Udostępnij ten post

trak taśmowy vs piła łańcuchowa

Trak taśmowy czy „trak” z piły łańcuchowej ⁉️

Te pytanie nurtuje wielu hobbistów ze świata drewna.. Ba! Bywa również tematem zaciętych dyskusji na różnych grupach tematycznych. Co my o tym wszystkim sądzimy? 🤔 W tym poście postaramy się w jak największym skrócie nakreślić sytuację z naszej perspektywy. Tak więc zapraszamy do lektury.

✅ Chyba wszyscy zgodzimy się, że największą zaletą piły łańcuchowej jest jej cena – do tematu tej ceny wrócimy w podsumowaniu. Kolejna sprawa to mobilność jaką ona oferuje. Taką piłę jesteśmy w stanie wrzucić do bagażnika osobowego auta i w łatwy sposób dojechać z nią na miejsce naszej pracy. I tutaj jej zalety względem traka taśmowego się konczą.

❌ Proces przecierania drewna na blaty za pomocą „traka” z piły łańcuchowej to bardzo mozolna oraz nieefektywna praca. Jako przykład posłużymy się tutaj filmem znalezionym na jedym z forów dyskusyjnych.

🎥 Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=aCQWmh1a4js

👉 Autor powyższego filmu wykorzystuje piłę spalinową do przecięcia dębowego drewna o średnicy +/- 70cm. Pokonanie 40cm długości zajmuje mu około 1.5 minuty. Weźmy w tym momencie pod uwagę, ile czasu i energii zajmie mu przetarcie całej kłody na x blatów.

❎ Kolejną bardzo istotną wadą takiego cięcia to strata wartościowego materiału. Jeden z naszych zagranicznych klientów przyznał, że przesiadka z piły łańcuchowej na trak taśmowy uświadomiła mu z czym to się w praktyce je. Stwierdził, że piła łańcuchowa zabierała mu 0.5 cal z cięcia (12.7mm), a nasz trak taśmowy tylko 2mm! Oznacza to, że z trakiem taśmowym finalnie wytwarzamy pare blatów ekstra (które jak wszyscy dobrze wiemy swoje potrafią kosztować).

⚠️ Ostatnim faktem o jakim wspomnimy to długość cięcia. Autor filmu, do którego link wrzuciliśmy powyżej wspomniał o problemie ze smarowaniem łańcucha. Aby przeciąć jedną deskę, trzeba było robić przerwy na czyszczenie oraz smarowanie łańcucha co w efekcie znacznie wydłużało cały proces.

Jeśli choć trochę interesujecie się tematem, to pewnie jesteście świadomi, że te problemy w trakach taśmowych nie występują.

♻️ Wspominaliśmy wcześniej o mobilności pił łańcuchowych i ich prostym transporcie. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomnieli teraz o tym, że traki taśmowe występują również właśnie w wersjach przewoźnych. 🏎 Taki trak przy odpowiednim przygotowaniu, bez problemu nadaje się do dojazdu do klienta.

🪵 Przecieranie kłody jest nieporównywalnie szybsze i trwa dosłownie moment. Przy odpowiednim trybie nie jest nawet wymagane zdejmowanie poszczególnych segmentów drewna po wykonanym cięciu, a zrobić to możemy tuż po przetarciu całej kłody. Jest to ogromna wygoda na dłuższą metę.

💵 Trak taśmowy oferuję nam również więcej zastosowań, gdyż przetrzeć nim możemy zarówno małe jak i ogromne kłody… i to z dużo większą dokładnością cięcia.

PODSUMOWUJĄC ❗️

👀 Piła łańcuchowa prawdopodobnie przemawia do osób operujących mniejszym budżetem. Powinny być one jednak świadome, że w dłuższym terminie piła łańcuchowa wykorzystywana jako „trak” nie jest oszczędnością, a stratą czasu i pieniędzy. Jeśli mamy w planach częste cięcie drewna o większej długości to wybór powinien być dla wszystkich oczywisty. Bazując na historiach naszych klientów możemy stwierdzić jedno. Trak taśmowy nie był dla nich wydatkiem, a inwestycją, która bardzo szybko się zwróciła.

📍 Jeśli macie jakiekolwiek doświadczenia z użytkowania piły łańcuchowej jako trak do drewna, to chętnie poznamy wasze opinie na ten temat.

Więcej postów

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego to częsty obiekt pytań na grupach tematycznych związanych z przemysłem drzewnym. Powód jest oczywisty. Rolka jest elementem który znacząco wpływa

Czy chcesz poznać nasze ceny?

To potrwa dosłownie moment

Trak Taśmowy E Big Sam przecieranie cięcie drewna wielka średnica kłody
Cookie Consent with Real Cookie Banner