logotyp trak taśmowy

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, aby poznać szczegóły atrakcyjnych promocji!

Ustawianie linii cięcia oraz zmiana jego szerokości i grubości

Udostępnij ten post

Trak taśmowy

Pamiętaj, by przed przystąpieniem do wszelkich prac konserwacyjnych, najpierw wyłączyć prąd w maszynie!

Do ustawienia linii cięcia w maszynie SAM MK 2006 musisz napiąć lekko piłę, wystarczy do tego ciśnienie 100 barów. Następnie upewnij się, że prawa rolka jest opuszczona na około 5 milimetrów a lewa na około 6 milimetrów na piłę.

Do ustawienia grubości cięcia, w pilarce SAM MK 2006, przydatna jest miarka znajdująca się zaraz za panelem sterowniczym. Zawiera ona, poza standardową miarką, najczęstsze rozmiary ciętych desek (miary podane w milimetrach), wraz z wliczonym zrazem, w przypadku korzystania z tej opcji. Miara ta dotyczy oryginalnych pił firmy Traktaśmowy (jest to 1,1 mm) więc zwróć uwagę na grubość piły, jeżeli korzystasz z ostrza innej marki.

Szerokość cięcia możesz zmienić za pomocą ramienia, na którym przymocowana jest ruchoma rolka prowadząca piłę, znajdującej się zaraz przy śrubie do napinania piły.

Pamiętaj, żeby ustawiać rolkę przesuwną możliwie blisko ciętego materiału!

Więcej postów

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego to częsty obiekt pytań na grupach tematycznych związanych z przemysłem drzewnym. Powód jest oczywisty. Rolka jest elementem który znacząco wpływa

Czy chcesz poznać nasze ceny?

To potrwa dosłownie moment

Trak Taśmowy E Big Sam przecieranie cięcie drewna wielka średnica kłody
Cookie Consent with Real Cookie Banner