logotyp trak taśmowy

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, aby poznać szczegóły atrakcyjnych promocji!

Wymiana piły

Udostępnij ten post

Pamiętaj, by przed przystąpieniem do wszelkich prac konserwacyjnych, najpierw wyłączyć prąd w maszynie!

W celu wymiany piły w pilarce SAM MK 2006, zacznij od zmniejszenia ciśnienia tak by manometr wskazywał zero. Zrobisz to za pomocą śruby umiejscowionej za  panelem sterowniczym.

Po spadku ciśnienia do zera, koło na którym umiejscowiona jest piła wraz z profilem, przesuną się w kierunku osi maszyny. 

Możesz teraz podnieść osłony kół. Koniecznie użyj rękawic roboczych! Delikatnie obracając koło jednocześnie powoli zsuwaj taśmę tnącą. Po zdjęciu piły odłóż ją w miejsce, które zapewni Ci bezpieczeństwo podczas dalszych prac.

Załóż powoli nową taśmę tnącą na koła. Napnij piłę do ciśnienia około 100 bar i wykonaj ręcznie kilka obrotów w celu naprowadzenia piły na swoją pozycję. 

Teraz zamknij z powrotem osłony i upewnij się, że wszystkie podzespoły tnące są dobrze ustawione (rolki i koła). Sprawdź, czy piła nie zachodzi na pogrubione, tylne części rolek. 

Przed uruchomieniem maszyny napnij piłę do zalecanego ciśnienia roboczego 200 bar. 

Pamiętaj, że pierwsze cięcie nową piłą, zaraz po jej napięciu, może spowodować zmianę  ciśnienia napięcia piły. Jeżeli tak się stanie, napnij ją ponownie do wartości 200 bar.

Więcej postów

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego to częsty obiekt pytań na grupach tematycznych związanych z przemysłem drzewnym. Powód jest oczywisty. Rolka jest elementem który znacząco wpływa

Czy chcesz poznać nasze ceny?

To potrwa dosłownie moment

Trak Taśmowy E Big Sam przecieranie cięcie drewna wielka średnica kłody
Cookie Consent with Real Cookie Banner