logotyp trak taśmowy

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, aby poznać szczegóły atrakcyjnych promocji!

Zasady BHP

Udostępnij ten post

Przed przystąpieniem do pracy koniecznie zapoznaj się z zasadami BHP.

  1. Do pracy zawsze zakładaj odpowiedni strój ochronny, czyli okulary ochronne chroniące oczy przed pyłem i obiektami, które mogą doprowadzić do uszkodzenia wzroku, nauszniki ochronne oraz maskę chroniącą płuca i drogi oddechowe. Rękawic używaj wyłącznie do wymiany piły lub ustawiania bali drewna na trakcie, by zapobiec ewentualnemu zaczepieniu rękawicy o piłę podczas cięcia.
  2. Gdy wykonujesz czynności związane z konserwacją urządzenia tj. ustawianie rolek, zmiana piły, smarowanie śrub, zawsze pamiętaj o tym, by wyłączyć prąd w maszynie (przełącznik musi być ustawiony na 0). Zapobiegnie to, przypadkowemu uruchomieniu (przez osoby trzecie) piły co może uchronić Cię lub innych ludzi przed kalectwem, lub śmiercią. Włącznik prądu znajduje się u góry maszyny na tyle (SAM MK 2006) lub na bocznej ścianie panelu sterowniczego (E SAM MK 2006):

  1. Kłoda przeznaczona do obróbki musi być zamocowana stabilnie. Źle umocowane drewno nie tylko może odbić się na złej jakości cięcia, ale również stwarza zagrożenie dla osób pracujących i postronnych. Pamiętaj o dociskach i kłach mocujących, które dodane były w zestawie wraz z pilarką.
  2. Przed włączeniem maszyny sprawdź poprawność ustawienia podzespołów: rolek, kół, piły etc. Zwróć uwagę na odpowiednie naprężenie piły (200 bar). 
  3. Włączaj prąd tylko i wyłącznie zaraz przed uruchomieniem maszyny i nie zapomnij wyłączyć prądu po skończonej pracy. Pamiętaj, że piła może być włączona tylko jeżeli operator znajduje się przy jej panelu sterowniczym. W każdym innym wypadku piła musi być wyłączony (odcięcie dopływu prądu jest wskazane).
  4. Gdy maszyna jest włączona, nikt nie może znajdować się przed częścią tnącą piły. Na panelu sterowania znajduje się czerwony przycisk awaryjnego wyłączania maszyny, pamiętaj o tym.
  5. Operator musi zawsze znajduje się przy konsoli sterującej, podczas pracy piły, w przypadku odejścia operatora piła musi być unieruchomiona (odłączenie prądu jest wskazane, lub przynajmniej wyłączenie pracującej piły).
  6. Pamiętaj, by po skończonej pracy wyłączać piłę oraz wyłączyć dopływ prądu do maszyny. Wyłączony prąd drastycznie zmniejsza szanse wypadku przy pracy, spowodowanego przypadkowym włączeniem maszyny. Operator piły może opuścić stanowisko pracy dopiero po wyłączeniu prądu w maszynie.

Więcej postów

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego to częsty obiekt pytań na grupach tematycznych związanych z przemysłem drzewnym. Powód jest oczywisty. Rolka jest elementem który znacząco wpływa

Czy chcesz poznać nasze ceny?

To potrwa dosłownie moment

Trak Taśmowy E Big Sam przecieranie cięcie drewna wielka średnica kłody
Cookie Consent with Real Cookie Banner