logotyp trak taśmowy

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, aby poznać szczegóły atrakcyjnych promocji!

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Udostępnij ten post

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego to częsty obiekt pytań na grupach tematycznych związanych z przemysłem drzewnym. Powód jest oczywisty. Rolka jest elementem który znacząco wpływa na jakość oraz dokładność cięcia wykonywanego przez trak taśmowy. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych kwestii o których powinniśmy pamiętać.

STAN TECHNICZNY ROLEK

Rolki prowadzące powinny być sprawne oraz niezużyte, a ich powierzchnia gładka, równa i bez śladów zużycia w postaci stożka lub płaskiej części. Łożyska rolek powinny być wysokoobrotowe i zabezpieczone przez wilgocią i zabrudzeniami. Serwis, czyli wymiana lub regeneracja takich rolek powinien odbywać się co najmniej raz do roku.

NACISK ROLEK NA BRZESZCZOT

Należy pamiętać, aby rolki dociskały brzeszczot do łoża traka z odpowiednią siłą. Pozwoli to zapewnić wymaganą stabilność oraz prawidłową pozycję taśmy tnącej. Zbyt duży nacisk może spowodować nadmierne zużycie rolek i brzeszczotu, a także obniżyć jakość cięcia. Natomiast zbyt mały nacisk spowoduje luzowanie oraz falowanie brzeszczotu, a także utratę kontroli nad cięciem. Przyjmuje się, że rolki powinny naciskać na brzeszczot tak, aby zredukować odległość ostrza względem łoża o 6 mm.

Rolka prowadząca do traka taśmowego

ODLEGŁOŚĆ KOŁNIERZA ROLKI OD TYLNEJ KRAWĘDZI BRZESZCZOTU

Kołnierz rolki służy do zapobiegania zsuwaniu się brzeszczotu z łoża traka. Odległość kołnierza od tylnej krawędzi brzeszczotu powinna być tak dobrana, aby nie hamować ruchu brzeszczotu, ale też nie dopuszczać do jego przesuwania się. Średnia odległość kołnierza od tylnej krawędzi brzeszczotu wynosi około 3-4mm. ✌️

BEZPIECZEŃSTWO

Pamiętajmy, aby przed każdorazową regulacją rolek upewnić się o tym, że silnik traka jest aktualnie wyłączony.

Więcej postów

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego

Rolka prowadząca do traka taśmowego to częsty obiekt pytań na grupach tematycznych związanych z przemysłem drzewnym. Powód jest oczywisty. Rolka jest elementem który znacząco wpływa

Czy chcesz poznać nasze ceny?

To potrwa dosłownie moment

Trak Taśmowy E Big Sam przecieranie cięcie drewna wielka średnica kłody
Cookie Consent with Real Cookie Banner