Blog thumbnail

DLACZEGO MY?

Blog thumbnail in

Przy projektowaniu pilarek taśmowych przyświecała na idea zachowania wysokiej jakości produktu, skierowana do szerokiego grona odbiorców oraz  bezawaryjność, przystępność i wysoki komfort użytkowy naszych maszyn. Tworząc model SAM MK opieraliśmy się na pasji, doświadczeniu i wieloletniej wiedzy konstruktorskiej. Słuchając klientów, po ponad dekadzie pracy udoskonaliliśmy  nasz sprzęt, tak by był jak najbardziej uniwersalny – skrojony wedle potrzeb większości użytkowników. Oparliśmy się o proste i niezawodne rozwiązania konstruktorskie tak, by użytkowanie naszych pilarek było bezawaryjne, pozwalało na samodzielną konserwację sprzętu oraz umożliwiało wykorzystanie ich zarówno w przydomowym ogródku, małym zakładzie pracy jak i  dużym tartaku.

To co odróżnia nas od konkurencji to zastosowanie prostych ale solidnych rozwiązań technicznych oraz lepsze niż w urządzeniach z podobnego segmentu cenowego parametry techniczne. Standardowa wersja produkowanej przez nas pilarki SAM MK posiada największą w swojej klasie  szerokość cięcia – 85 cm, co umożliwia operowanie nawet metrowymi kłodami! Rozwiązanie to czyni naszą pilarkę bezkonkurencyjną. Maszyny w  tej klasie posiadają standard cięcia około 60 cm i pozwalają na pracę z kłodami o 1/4 mniejszymi.

Standardem dla każdej produkowanej przez nas maszyny jest również elektrycznie regulowana wysokość cięcia. Pozwala to na zaoszczędzenie masy energii i czasu co przekłada się na większą wydajność pilarki.

W przypadku elektroniki stawiamy na prostotę. Nasze pilarki ograniczają się do hermetycznej skrzynki sterowniczej, gwarantującej możliwie największą bezawaryjność i zapewniającej prostotę ewentualnej wymiany znajdujących się w niej podzespołów.

Wiele uwagi przykładamy do możliwie największej samowystarczalności w czasie obsługi naszych pilarek. Prosta, niezawodna konstrukcja to nie tylko bezawaryjna praca przez lata ale również niezwykle prosta konserwacja sprzętu, którą można wykonać samemu lub bezpośrednio w naszym warsztacie produkcyjnym.

W ostatnim czasie odwiedził nas jeden z klientów – Pan Stanisław, posiadający własny tartak i zajmujący się wytwarzaniem drewnianych rzeźb, który kupił  dwie nasze pilarki w 2006 roku. Urządzenia pracowały przez ten czas całkowicie bezawaryjnie, znajdując zastosowanie przy większych i mniejszych projektach. Po 14 latach ciągłego funkcjonowania, urządzenia były w doskonałym stanie. W ramach standardowych prac konserwacyjnych wykonany został przegląd silników (Omec Motors HOLANDIA – jedna maszyna 7,5 kW, druga 3 kW), wymienione zostały łożyska, paski, nasmarowane zostały wszystkie części tego wymagające. Maszyny wróciły do tartaku Pana Stanisława gdzie będą pracować przez kilkanaście kolejnych lat.

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wózek sklepowy

0
Brak produktów w koszyku.
Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter